вівторок, 31 березня 2020 р.

Побутова праска Gorenje SIH-2600GS. Піврічний звіт



Непомітно проминуло півроку з часу появи цієї праски у моїй квартирі. За цей час вона встигла відпрасувати 20 кг випраних речей, витративши на це 1,2 літри дистильованої води, а також примудрилася підсмажити одну сорочку з невідомої тканини 🙂 Розглянемо недоліки Gorenje SIH-2600GS більш детально.
Як я згадував у первинному огляді, Gorenje SIH-2600GS не є зразком ергономіки через невдале розташування кнопки парового удару знизу на рукоятці (світлина 1), об яку легко натерти мозоль під час прасування; також дещо дивує терморегулятор, позначки якого не співпадають із реальною температурою підошви та водночас дозволяють точніше виставляти потрібну температуру.
Що ж до підошви, то вона зарекомендувала себе досить добре завдяки керамічному напиленню поверх нержавійки (легко ковзає по тканині та не боїться падінь) та купою парових отворів, що полегшує прасування. На жаль, навіть така конструкція не вміє опиратися надмірно високій температурі прасування, що призводить до пригоряння праски до тканин (світлина 2). На щастя, наслідки пригоряння можна мінімізувати при очищенні парової системи після роботи (пара та гаряча вода настільки пом'якшують нагар, що його можна майже повністю видалити за допомогою бавовняної тканини). Те, що Ви бачите на світлині 2, є якраз залишком початкового нагару, який був завтовшки 3 мм та займав майже усю площину підошви. Інших недоліків не виявлено 🙂 Хай Ваша праска служить довго та надійно!

понеділок, 30 березня 2020 р.

Побутові бензинові мотокоси. Чи можливо замінити їх акумуляторними? Частина lV. Ego Power+ PH1400E










Відносно недавно на нашому ринку багатоцільової акумуляторної садової техніки з'явився англійський бренд Ego Power+. Його творці орієнтувалися на вже порядком застарілий американський бренд DeWalt, який започаткував лінійку акумуляторної садової техніки із робочою напругою 54V, і тому у своїх виробах вирішили підвищити робочу до 56V, водночас перенісши електродвигун на верхню частину штанги задля його захисту від вологи та можливості модернізації мотокоси.
Так на світ з'явився акумуляторний садовий мультитул Ego Power+ PH1400E вартістю $ 222 (світлина 1). Робоча напруга 56V дозволяє двигуну видавати потужність, рівну потужності 1,6 кВт у бензиновій або електричній мотокосі; маркетологи Ego Power+ без зайвої скромності приписавши своїм виробам фантастичні 2 кВт потужності. У дечому вони праві, їхні мотокоси здатні розвинути таку потужність та навіть підтримувати її протягом... 10 секунд (😄😄😄), після чого їхні двигуни згоряють від перевантаження. Вага Ego Power+ РН1400Е здається порявняно невеликою як для такої потужності (4,5 — 5,0 кг разом із батареєю ємністю 7,5 ампер-годин та 10 ампер-годин відповідно), але не слід забувати, що це лише верхівка приладу. Косильна насадка із волосінню додає до ваги мультитулу ще 1,3 кг, насадка-кущоріз тягне вже на 2,5 кг, а насадка-висоторіз важить 2,8 кг. Зручний перемикач потужності (світлина 2) сприяє зменшенню енергоспоживання або підвищує вихідну потужність (позиція 1 — економічний режим, позиція 2 — робота на всі 1,6 кВт потужності). Енергію для роботи Ego Power+ РН1400Е надають батареї Ego Power+ ВА2800Т (ємність 5 ампер-годин, вага 2,2 кг, вартість $ 222), Ego Power+ ВА4200Т (ємність 7,5 ампер-годин, вага 2,9 кг, вартість $ 333) та Ego Power+ ВА5600Т (ємність 10 ампер-годин, вага 3,4 кг, вартість $ 444), а їх можна зарядити за допомогою зарядного пристрою Ego Power+ СН5500Е (вартість $ 84), який видає струм силою 8А. Ego Power+ РН1400Е не комплектується батареєю та зарядкою, що дозволяє покупцеві підібрати комплект живлення під свої потреби.
Косильна насадка Ego Power+ STA1500 вартістю $ 89 (світлина 3) вже з заводу комплектується якісною волосінню типу «кручений квадрат» завтовшки 2,4 мм. Система подачі волосіні автоматична, від запуску косильної голівки, що позбавляє необхідності бити нею по землі під час роботи; за один запуск система подає відрізок волосіні завдовжки 4 см (волосінь 2,4 мм) або 6 см (волосінь 1,6 мм). Заправка волосіні спрощена, без розбирання косильної голівки. Потрібно лише відрізати шмат волосіні завдовжки 5 або 7,5 метрів для 2,4-мм та для 1,6-мм волосіні відповідно, продіти її крізь отвори шпулі, вирівняти кінці за однаковою довжиною та намотати на барабан, притиснувши та повертаючи кришку шпулі за вказаним стрілкою напрямку.
Насадки-кущорізи Ego Power+ HTA2000 вартістю $ 188 (світлина 4) та Ego Power+ HTA2000S вартістю $ 166 (світлина 5) призначені для підстригання кущів чи рослинної огорожі. Довжина зрізу в обох моделях дорівнює 51 см, але їх адаптивна здатність значно різниться. Ego Power+ HTA2000 здатна працювати лише з фіксованими кутами нахилу 30, 40, 50, 60, 70, 80 та 90 градусів (світлини 4 та 6), а її сестричка Ego Power+ HTA2000S вміє бути прямою (світлина 5), прямою вкороченою (світлина 8) та навіть складатися навпіл для зручності зберігання (світлина 7).
Насадка-висоторіз Ego Power+ PSA1000 (світлина 9) вартістю $ 133 має довжину шини 25 см та власну штангу завдовжки 1,2 метри, що дозволяє обрізати гілки завтовшки до 20 см на висоті 2 метри просто із землі; якщо ж потрібно обрізати гілки на більшій висоті, на допомогу прийде садова драбина 🙂 Перед використанням висоторізу слід перевести регулятор потужності у позицію 2.

четвер, 26 березня 2020 р.

Побутові бензинові мотокоси. Чи можливо замінити їх акумуляторними? Частина ІІІ. Greenworks 80V Pro series












При вивченні характеристик цієї мотокоси поціновувачі бойовиків із Жаном Клодом Ван Дамом у головних ролях легко згадають кіноцикл «Універсальний солдат» ))) Скажу відразу, мотокоси Greenworks моделей GD80BC (світлина 1) та GD80BCB (із розмашистими ручками велосипедного типу) цілком заслуговують на звання універсальних солдатів завдяки поєднанню по-американському міцної (та важкої) конструкції, яка вже знайома власникам бюджетної моделі GD40BC, пристойної потужності (еквівалент 2,5 кВт у бензинових мотокосах), багатофункціональності та несподівано високої економічності (60 — 75 хвилин роботи від фірмової батареї Greenworks G-Power Pro 80V 4Ah, світлина 2). Також слід зазначити, що штатний зарядний пристрій Greenworks G80C (світлина 3) завдяки вихідному струму 4А ще й уміє досить швидко заряджати сумісні батареї (Greenworks G-Power Pro 80V 2Ah за 30 хвилин, а Greenworks G-Power Pro 80V 4Ah — за 1 годину). На жаль, не обійшлося й без недоліків. Перший недолік — представники Greenworks 80V Pro та будь-які аксесуари Greenworks не продаються в Україні, але їх можна придбати у США та доправити до нас за допомогою міжнародної служби шопінгу та доставки USAinUA або на власний страх та ризик відвідати Білорусь або Росію та придбати мотокосу там; другий недолік Greenworks GD80BC та Greenworks GD80BCВ — велика вага (9 кг разом із батареєю на 4 ампер-години); третій недолік — відсутність ранцевого пасу у комплекті (що дивує, враховуючи вартість комплекту у $ 530, до якого входять мотокоса із косильною оснасткою, акумулятором на 4 ампер-години та швидким зарядним пристроєм).
Тепер поговоримо про аксесуари для Greenworks GD80BC та Greenworks GD80BCВ 🙂 Повітродувна насадка Greenworks Blower Attachment CFM 500 (світлини 4 та 5) вже знайома нам із огляду Greenworks GD40BC, а решта насадок гідні окремих обговорень.
Насадка-кущоріз Greenworks НТА22 ($ 110 із доставкою зі США) дозволяє легко перетворити нашу мотокосу на кущоріз із шириною захвату 53 см, що допоможе швидко підстригати живу огорожу. Восьмипозиційний регулятор кута нахилу (світлина 6) дозволить швидко та зручно виставити кут нахилу насадки під себе, обравши від прямого положення (світлина 7) до кута 80°.
Насадка-висоторіз Greenworks PSA81 вартістю $ 122 разом із доставкою (світлина 8) завдяки довжині шини 20 см дозволяє зрізати гілки завтовшки до 15 см на висоті 2,5 метри просто із землі; якщо ж потрібно зрізати гілки на більшій висоті, можна скористатися розкладною садовою драбиною. Натяжний механізм ріжучого ланцюга простий, але надійний (дві гайки на болтах М10, світлина 9); ємність масляного баку висоторіза складає 200 мл, як у звичайних бензопилах.
Насадка-культиватор Greenworks CUA91 (світлина 10) вартістю $ 130 разом із доставкою користується великим попитом серед власників городів, оскільки значно пришвидшує поточне прополювання завдяки ширині захвату 22,5 см та чотирьом фрезам, що дозволяє за один прохід прополоти відразу 4 рядки городини. Зручне зняття фрез та їх надійну фіксацію забезпечує фіксація за допомогою підпружинених металевих дисках та фіксуючих чеках, які вставляються у фрезерний вал (світлина 11). За необхідності робочу ширину Greenworks CUA91 можна зменшити із 22,5 до 11,75 см, знявши обидві зовнішні фрези (світлина 12). Наявність пружин у притискних дисках надійно зафіксує дві внутрішні фрези на робочих місцях.

середа, 25 березня 2020 р.

Mirta VCK-20S. Два роки після придбання






Непомітно пролетіли два роки після розпакування цього невтомного захисника чистоти маминої квартири 🙂 За цей час я сповна оцінив його продуктивність, економічність, зручність обслуговування, дав йому власне ім'я Марина (😄😄😄), остаточно відмовився від використання комплектної турбощітки та замінив дві пари передмоторних НЕРА фільтрів; експлуатаційні витрати склали $ 4 за фільтри, $ 20 за універсальну турбощітку (яка після очищення та змащення досі працює у парі з іншим пилососом) та $ 9 за фірмову турбощітку, від якої довелося відмовитися через погано продуману конструкцію та пов'язані із цим примхливість і знижену ефективність прибирання порівняно із штатною щіткою «килим/підлога» і навіть із універсальною турбощіткою. Але в цілому Mirta VCK-20S виправдала мої сподівання та продовжує тішити своєю могутністю та надійністю двигуна.
Поролоновий фільтр-пилевловлювач (світлина 1) — єдиний із м'яких передмоторних фільтрів, який не потрібно замінювати завдяки ретельному промиванню після кожного прибирання (про це зазначено у інструкції). Промивати цей фільтр потрібно під струменем проточної води, який можна отримати навіть із ручного рукомийника чи кружки; задля заощадження води брудний фільтр слід попередньо просочити водою, зануривши його до будь-якої сумісної або більшої за діаметром ємності та пожмакавши під шаром води кілька разів, а потім піднести його під носик крану чи ручного рукомийника, подавати проточну воду невеликими порціями та витискати її тими ж пожмакуваннями, що і при його просоченні. Коли витиснута вода стане чистою та без сіруватого відтінку, промивання можна закінчити та віднести поролоновий фільтр на сушіння, поклавши його на якусь вентильовану підставку. Інструкція наголошує, що фільтр слід сушити поза зоною досяжності прямих сонячних променів чи потоку гарячого повітря протягом 12 — 16 годин, але реальний час повного висихання залежить від навколишньої температури. Так, при t=16°C фільтр висихає за 36 годин, при t=19 — 22°C — вже за 26 годин, а t=30°C висушує наш фільтр лише за 7 годин.
Зовнішній контур циклонічного фільтру (світлина 2) зазнав незначних пошкоджень у вигляді подряпин, тому що пилосос працює у суворих умовах та вимушений всмоктувати невеликі камінці чи фрагменти розгризених кісток (собачники мене зрозуміють 🙂), але це ніяк не вплинуло на його роботу. Задля максимальної та довготривалої ефективності Mirta VCK-20S зовнішній та внутрішній контури циклонічного фільтру також потрібно ретельно очищати струменем повітря із повітродувки (це займає 2 — 3 хвилини на обидва контури) або витирати з них порох за допомогою вологої губки для миття посуду (це займає 10 хвилин на їх миття та 3 — 9 годин на сушіння).
Контейнер для сміття (світлина 3) також потрібно ретельно очищати після його випорожнення. До речі, найкраще висипати зібране сміття через широку задню частину, попередньо від'єднавши задню кришку із обома закріпленими на ній контурами циклонічного фільтру; технологія ретельного очищення контейнеру від пороху нічим не відрізняється від ретельного очищення циклонічних контурів.
Передмоторний НЕРА фільтр (світлина 4). Насправді Mirta VCK-20S має два таких фільтри: перший Ви бачите на світлині, а другий встановлено до внутрішнього циклонічного контуру поверх поролонового пилевловлювача. Їх також потрібно ретельно прочищати після кожного прибирання методом вибивання між долонями, що займає 3 хвилини на обидва НЕРА фільтри; нехтування цією нескладною та чистою процедурою призводить до поступового погіршення ефективності прибирання, причому швидкість деградацїї  становить 4 — 8% на місяць.
Апетит Mirta VCK-20S наприкінці другого року експлуатації збільшився на 50 — 60% та досяг заявленої виробником цифри 2 кВт. Втім, з огляду на високу ефективність прибирання килимів це можна пробачити 🙂 Якщо в Вас також є ця модель або її чорно-жовта версія VCK-20B, бажаю їм трудового довголіття!

понеділок, 23 березня 2020 р.

Побутові бензинові мотокоси. Чи можливо замінити їх акумуляторними? Частина ІІ. Greenworks 40V series







У попередній частині було написано про переваги класичних бензокос та їх порівняння із акумуляторною мотокосою Husqvarna-536LiRX. Як Ви бачите із заголовку цього допису, він буде присвячений акумуляторним багатофункціональним пристроям із 40V лінійки Greenworks Tools.
Greenworks можна охарактеризувати як утилітарний американський інструмент, подібний до старих родинних автомобілів Ford чи GMC.
Зокрема, Greenworks GD40BC (світлини 1 та 2) із родинними автомобілями вищезгаданих марок споріднює міцна конструкція, невибагливість, потужність, простота керування, порівняно невисока ціна ($ 370 за власноруч зібраний комплект із шестиамперним акумулятором та зарядним пристроєм) та прожерливість. На перший погляд це звичайна акумуляторна мотокоса із розбірною штангою, джерелом живлення у якій є фірмові Li-Ion акумулятори Greenworks G-Max 40V ємністю 2, 4 та 6 ампер-годин (не входять до комплекту, але їх можна підібрати під власні потреби). Сам акумулятор вставляється вертикально до відсіку за двигуном (світлина 2).
Двигун досить компактний, що дозволило розташувати його зверху і тим самим надійно захистити від вологи, вибитої з трави у процесі косіння, а його безщіткова конструкція дозволила підвищити вихідну потужність до 1,2 кВт, тим самим поставивши його на один щабель із двигуном Husqvarna-536LiRX.
Дивлячись на тендітність рукоятки з інтегрованою панеллю керування Greenworks GD40BC, важко повірити, що апарат без акумулятору важить 5,5 кг. Панель керування досить проста: ліва кнопка вмикає живлення, права кнопка підвищує потужність та швидкість обертання, а чотири контрольні світлодіоди інформують власника про роботу на повній потужності та розряд батареї (світлина 3). Цікаво, що контрольний світлодіод розрядженої батареї продубльований звуковим сигналом, який схожий на сигнал розрядженого телефону )))
Цікаво реалізована конструкція допоміжної кільцевої рукояті (світлина 4) дає власникові можливість точного косіння та за необхідності реалізувати ефект вибитої землі, якщо тримати косу не за круглу частину допоміжної рукояті, а за її бічний виступ. А розбірна конструкція штанги дозволяє легко транспортувати Greenworks GD40BC у будь-якому особистому чи громадському транспорті, а також заміняти косильну частину на інший сумісний аксесуар (про це трохи пізніше).
Вага мотокоси без батареї складає 5,5 кг (батарея на 4 ампер-години додає ще 1,3 кг, а батарея на 6 ампер-годин й взагалі 1,5 кг). Здавалося б, важкувато як для акумуляторної 40V мотокоси із розбірною штангою, але згадаємо, що це американський виріб. Обидві частини штанги виконані не з алюмінію, а з повноцінної збройної сталі із напиленням хрому, потужність двигуна на редуктор із косильним приладдям (шпулею із волосінню 1,6 — 2,0 мм або косильним ножем) передається за допомогою жорстких загартованих валів, які проходять через 8 антивібраційних втулок, а з'єднувальна муфта виконана також із повноцінної збройної сталі та має товщину стінок 5 мм. На моїй пам'яті це перша мотокоса із розбірною штангою, де проміжний з'єднувальний елемент міцніший за саму штангу та не потребує заміни на щось саморобне.
Автономність. На жаль, любов американців до важкої потужної техніки негативно позначилася на тривалості роботи Greenworks GD40BC. Зокрема, акумулятора на 4 ампер-години у режимі енергозбереження при роботі комплектною 2-мм волосінню у штатній шпулі або ножем вистачає на 30 хвилин; заміна косильної шпулі на універсальну хускварнівську та встановлення волосіні типу «кручений квадрат» завтовшки 1,6 мм дозволить працювати протягом 40 хвилин. Акумулятор ємністю 6 ампер-годин теж мало зарадить, збільшивши автономність до 50 та 70 хвилин відповідно. Натомість тривалість заряджання чимала: чотириамперний акумулятор заряджається за 2 години, а шестиамперний — за 3 години, і прискорити повне заряджання неможливо.
Щоправда, можливість встановлення інших сумісних насадок дещо компенсує низьку автономність. Так, на Greenworks GD40BC можна встановити насадку-повітродувку Greenworks Blower Attachment 500 CFM вартістю $ 70 (світлина 5), просто від'єднавши нижню штангу із редуктором та косильним приладдям (світлина 6). Повітродувка приводиться у дію штатним двигуном мотокоси та здатна видавати повітряний потік зі швидкістю 153 км/год (42,5 м/сек), що допоможе власнику здути зкошену траву із доріжок або землі. Щоправда, для створення такого потоку двигун мотокоси має працювати на повну потужність, що вдвічі скоротить автономність порівняно з екорежимом, але цього часу вистачить для обдуву 30 — 40 погонних метрів доріжки.

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Побутові бензинові мотокоси. Чи можливо їх замінити акумуляторними? Частина І





Кожен, хто косить траву, час від часу постає перед рішенням придбання мотокоси або заміни існуючої зіпсованої мотокоси на щось новіше і під впливом сусідів та магазинів садової техніки обирає звичну бензинову мотокосу потужністю 0,8 — 3,3 кВт, тим самим прирікаючи себе на пошуки та купівлю автомобільного бензину АІ-92 чи АІ-95, якісного моторного мастила та приготуванням паливної суміші для двотактних бензинових двигунів протягом усього косильного сезону. Певною мірою ці незручності компенсуються мобільністю мотокоси, її здатністю працювати за будь-яких погодних умов, високою потужністю (у магазинах садової техніки найчастіше можна зустріти бензинові мотокоси потужністю 1,8 — 2,6 кВт, чого цілком достатньо для безперешкодного зрубування будь-якої трави та навіть спилювання молодого деревняку завтовшки до 20 мм) та доступною ціною (якісну напівпрофесійну бензинову мотокосу потужністю 2,0 — 2,6 кВт можна придбати за $ 100 — 220), але чимала вага таких агрегатів (8 — 10 кг у заправленому стані) вимагає від оператора розвинених м'язів плечей, спини та рук для роботи протягом 1,5 та більше годин; саме через велику вагу частина потенційних покупців бензинових мотокос купує легші (6 кг у заправленому стані) та слабші моделі (0,8 — 1,2 кВт). Така потужність не дозволяє косити високу та грубу тримісячну траву, але менша вага мотокоси дає можливість без перевтоми працювати нею частіше (1 — 2 рази на місяць) та довше. Деякі покупці мотокос обирають електричні мережеві апарати потужністю 1,2 — 2,0 кВт вартістю $ 65 — 80 виключно для догляду за прибудинковим газоном, але їхня мобільність обмежена довжиною мережевого подовжувача, а для безпечної роботи потрібна суха погода (дощові краплі при потраплянні на працюючий електродвигун спричиняють коротке замикання, яке є смертельним як для самого електродвигуна, так і для оператора електричної мотокоси). У той же час існують й акумуляторні мотокоси, які поєднують у собі потужність легких бензинових колег (1,2 — 1,6 кВт), проте важать значно менше (5,1 — 7 кг разом з акумулятором) та мають зменшений час роботи від одного заряду акумулятора (30 — 70 хвилин), і саме їх ми й обговоримо.
Husqvarna. Багато хто чув про цей шведський бренд надійної садової техніки, але не кожен наважується придбати щось із його асортименту (тример/мотокосу/звичайну газонокосарку/роботизовану газонокосарку/снігоприбирач) саме через чималу вартість виробів ($ 150 за "простенький" кіловатний чотиритактний бензиновий тример із гнучким валом); між тим саме цей бренд виправдовує кожен євроцент свого ціннику за рахунок ергономічності, надійності, економічності та малій вазі. Ба більше, саме Husqvarna виробляє акумуляторні мотокоси малої потужності (1,2 кВт, світлина 1) із електродвигуном, поміщеним у металевий водонепроникний корпус (світлини 3 та 4). Зображений апарат Husqvarna-536LiRX (вартість $ 364 — 445) живиться від Li-Ion акумулятора напругою 36V (не входить до комплекту, що дає можливість підібрати акумулятор ємністю 4,2 — 14,4 ампер-години та вартістю $ 206 — 1000 відповідно; також потрібно витратитися на зарядний пристрій Husqvarna QC330 вартістю $ 131, який завдяки фантастичному вихідному струму 9,1А заряджає компактний 4,2-амперний акумулятор за 28 — 30 хвилин, а великий ранцевий 14,4-амперний акумулятор за 96 — 100 хвилин. Ємності вищезгаданих акумуляторів при роботі на повну потужність вистачає на 35 та 120 хвилин відповідно або на 1 годину 20 хвилин та на 6 годин 50 хвилин із увімкненим режимом енергозбереження; цей режим вмикається кнопкою з літерою Е (світлина 2), дещо зменшує частоту обертів (а саме із 7000 до 5500 об/хв) та водночас збільшує крутний момент двигуна, дозволяючи щасливому власнику за допомогою комплектного 255-мм ножа легко зрубувати будь-які будяки та молоді 30-денні деревця або використовувати грубу 3-мм косильну волосінь замість комплектної 2-мм. Так-так, я знаю, що ви хочете довідатися про призначення третьої кнопки на панелі керування (світлина 2, кнопка "лівий розворот") 😉 Ця кнопка — ні що інше, як перемикач напрямку обертів двигуна та косильного приладдя. За замовчуванням двигун обертає шпулю чи ніж у цьому напрямку ◀️, але за потреби може крутити косильне приладдя й ось так ▶️, як у легкому електротримері. Таке напрочуд вдале поєднання характеристик (вага із 4,2-амперним акумулятором 5,1 кг, час автономної роботи 35 — 80 хвилин, час заряджання 28 — 30 хвилин, зміна напрямку обертання, відсутність редуктору та необхідності його змащування, зручний двуручний тримач велосипедного типу, нерозбірна штанга, повноцінний ранцевий пас у комплекті та всепогодний двигун) цілком виправдовують цінник базового комплекту у $ 701 — 782, який включає у себе мотокосу із кріпильно-косильною оснасткою, 4,2-амперний акумулятор та швидкісний зарядний пристрій; до того ж забезпечені та фізично сильні люди на кшталт успішних фермерів або заможних власників приватних будинків можуть собі дозволити викласти $ 1500 — 1580 за комплект із великим ранцевим 14,4-амперним акумулятором, який збільшить автономність із 1 години 20 хвилин до 6 годин 50 хвилин.

четвер, 19 березня 2020 р.

Lenovo Vibe P1m. Три роки після придбання






Даний апарат з'явився у нашій родині 8 березня 2017 року. За цей час він встиг чимало поподоружувати, зробити кілька десятків світлин та відеозаписів, довести високу загальну надійність, автономність, якість фронтальної п'ятимегапіксельної камери (моя літня аватарка та селфі з ХАЗу зроблені саме з її допомогою), попрацювати у якості мобільного диспетчерського радару, змінити захисне скло та власника (тепер ним користується моя мама 🙂).
На початку третього року експлуатації з'ясувалося, що Lenovo Vibe P1m легше працювати з однією SIM-карткою та карткою пам'яті — зокрема, підвищилася швидкість роботи; а після оновлення 18-місячної 4G сімки на новішу навіть покращився прийом мобільної мережі та 4G інтернету. Після чергового скидання налаштувань до заводських нарешті вдалося позбутися надокучливих щотижневих нагадувань про оновлення прошивки та отримати додаток Google Assistant (світлина 3). Щоправда, за це довелося пожертвувати 2 ГБ внутрішньої пам'яті (світлина 4), що скоротило показник потенційного довголіття аж на 8 років... але навіть при цьому апарат за умови своєчасних оновлень додатків здатен прожити 10 — 16 років.
Автономність. Вона рівнозалежна як від начиння гаджету, так і від власника, який визначає режим користування. На даний час Lenovo Vibe P1m легко витримує 6 — 7 днів користування у режимі «10 — 50 хвилин на перевірку оновлень та пошти + 3 — 4 години розмов із вимкненим екраном щодня» — і це за умови постійно увімкненого автоматичного регулювання яскравості підсвітки, що дає чимале навантаження на батарею ємністю 4000 mAh.
Тривалість заряджання після зміни власника дещо зросла, тому що ми не встигаємо підключити апарат до мережі із позначки 15% і він розряджається глибше — до 6-10%; кілька разів навіть доходило до аварійного вимкнення. На щастя, батарея це витримує, проте замість 2 годин 50 хвилин поточне заряджання комплектним зарядним пристроєм 5V/2A триває щонайменше 3 години 40 хвилин саме через глибше розрядження батареї.

середа, 18 березня 2020 р.

Greta — 600ГЕ-09. Два роки без жодної проблеми



6 березня цього року нашій білосніжний красуні Greta — 600ГЕ-09 виповнилося два роки. Вона класифікується як доступна ($180) 60-см комбінована плита української розробки та виробництва із газовою варильною поверхнею (світлина 4) та електричною духовою шафою; задля її здешевшення конструкторам довелося пожертвувати як розмірами плити (60х50х85 см), так і технічним оснащенням (варильна поверхня не оснащена системою «газ-контроль», а духова шафа не оснащена грилем та таймером). Натомість плита отримала потужні газові конфорки (1х0,95 кВт, 2х1,7 кВт, 1х3,3 кВт) з електропідпалом (світлини 3 та 4), причому найпотужніша з них навіть не вітчизняна, а італійська та виконана як подвійна (світлини 4 та 5), електричну духовку з двома нагрівачами і надійним термостатом та зручну висувну шухляду для зберігання цілих наборів пателень.
Загальне враження від плити — вона зручна та безпечна. Щоправда, під час сезону загальної консервації доводиться мудрувати із об'ємом та розташуванням виварок (1х10 літрів + 1х40-45 літрів спереду або 3х20 літрів спереду та ззаду), а скляні двері духовки при її використанні розжарюються до тієї ж температури, яку ми виставили на терморегуляторі, але ці недоліки компенсуються зручністю поточного очищення плити, продуктивністю подвійної турбоконфорки (вона здатна розігріти 8 літрів води від кімнатної температури до 110°С лише за 15 — 25 хвилин або 35 літрів води від кімнатної температури до 95°С за 40 хвилин) та надійними чавунними решітками варильної поверхні.

понеділок, 16 березня 2020 р.

Xiaomi Redmi Note 5 через півроку експлуатації




На початку цього березня минуло півроку після появи Xiaomi Redmi Note 5 у нашій родині. За цей час, як я й очікував, прийшло чергове оновлення версії прошивки (світлина 1) та принесло у апарат нову тему користувацького інтерфейсу (світлина 2) та оптимізацію автоматичного регулювання яскравості підсвічування у бік незначного збільшення яскравості, завдяки чому покращилася комфортність користування. На жаль, ця ж оновлена прошивка унеможливила спрощений вхід до додатку Instagram Mobile, і його довелося видалити. Також довелося відключити повноекранний режим відображення та повернутися до екранних сенсорних кнопок, щоб покращити адекватність реакції Xiaomi Redmi Note 5 на дії користувача. Інших недоліків немає 🙂