У попередній частині було написано про переваги класичних бензокос та їх порівняння із акумуляторною мотокосою Husqvarna-536LiRX. Як Ви бачите із заголовку цього допису, він буде присвячений акумуляторним багатофункціональним пристроям із 40V лінійки Greenworks Tools.
Greenworks можна охарактеризувати як утилітарний американський інструмент, подібний до старих родинних автомобілів Ford чи GMC.
Зокрема, Greenworks GD40BC (світлини 1 та 2) із родинними автомобілями вищезгаданих марок споріднює міцна конструкція, невибагливість, потужність, простота керування, порівняно невисока ціна ($ 370 за власноруч зібраний комплект із шестиамперним акумулятором та зарядним пристроєм) та прожерливість. На перший погляд це звичайна акумуляторна мотокоса із розбірною штангою, джерелом живлення у якій є фірмові Li-Ion акумулятори Greenworks G-Max 40V ємністю 2, 4 та 6 ампер-годин (не входять до комплекту, але їх можна підібрати під власні потреби). Сам акумулятор вставляється вертикально до відсіку за двигуном (світлина 2).
Двигун досить компактний, що дозволило розташувати його зверху і тим самим надійно захистити від вологи, вибитої з трави у процесі косіння, а його безщіткова конструкція дозволила підвищити вихідну потужність до 1,2 кВт, тим самим поставивши його на один щабель із двигуном Husqvarna-536LiRX.
Дивлячись на тендітність рукоятки з інтегрованою панеллю керування Greenworks GD40BC, важко повірити, що апарат без акумулятору важить 5,5 кг. Панель керування досить проста: ліва кнопка вмикає живлення, права кнопка підвищує потужність та швидкість обертання, а чотири контрольні світлодіоди інформують власника про роботу на повній потужності та розряд батареї (світлина 3). Цікаво, що контрольний світлодіод розрядженої батареї продубльований звуковим сигналом, який схожий на сигнал розрядженого телефону )))
Цікаво реалізована конструкція допоміжної кільцевої рукояті (світлина 4) дає власникові можливість точного косіння та за необхідності реалізувати ефект вибитої землі, якщо тримати косу не за круглу частину допоміжної рукояті, а за її бічний виступ. А розбірна конструкція штанги дозволяє легко транспортувати Greenworks GD40BC у будь-якому особистому чи громадському транспорті, а також заміняти косильну частину на інший сумісний аксесуар (про це трохи пізніше).
Вага мотокоси без батареї складає 5,5 кг (батарея на 4 ампер-години додає ще 1,3 кг, а батарея на 6 ампер-годин й взагалі 1,5 кг). Здавалося б, важкувато як для акумуляторної 40V мотокоси із розбірною штангою, але згадаємо, що це американський виріб. Обидві частини штанги виконані не з алюмінію, а з повноцінної збройної сталі із напиленням хрому, потужність двигуна на редуктор із косильним приладдям (шпулею із волосінню 1,6 — 2,0 мм або косильним ножем) передається за допомогою жорстких загартованих валів, які проходять через 8 антивібраційних втулок, а з'єднувальна муфта виконана також із повноцінної збройної сталі та має товщину стінок 5 мм. На моїй пам'яті це перша мотокоса із розбірною штангою, де проміжний з'єднувальний елемент міцніший за саму штангу та не потребує заміни на щось саморобне.
Автономність. На жаль, любов американців до важкої потужної техніки негативно позначилася на тривалості роботи Greenworks GD40BC. Зокрема, акумулятора на 4 ампер-години у режимі енергозбереження при роботі комплектною 2-мм волосінню у штатній шпулі або ножем вистачає на 30 хвилин; заміна косильної шпулі на універсальну хускварнівську та встановлення волосіні типу «кручений квадрат» завтовшки 1,6 мм дозволить працювати протягом 40 хвилин. Акумулятор ємністю 6 ампер-годин теж мало зарадить, збільшивши автономність до 50 та 70 хвилин відповідно. Натомість тривалість заряджання чимала: чотириамперний акумулятор заряджається за 2 години, а шестиамперний — за 3 години, і прискорити повне заряджання неможливо.
Щоправда, можливість встановлення інших сумісних насадок дещо компенсує низьку автономність. Так, на Greenworks GD40BC можна встановити насадку-повітродувку Greenworks Blower Attachment 500 CFM вартістю $ 70 (світлина 5), просто від'єднавши нижню штангу із редуктором та косильним приладдям (світлина 6). Повітродувка приводиться у дію штатним двигуном мотокоси та здатна видавати повітряний потік зі швидкістю 153 км/год (42,5 м/сек), що допоможе власнику здути зкошену траву із доріжок або землі. Щоправда, для створення такого потоку двигун мотокоси має працювати на повну потужність, що вдвічі скоротить автономність порівняно з екорежимом, але цього часу вистачить для обдуву 30 — 40 погонних метрів доріжки.
Немає коментарів:
Дописати коментар