Акумуляторний ручний інструмент після масового переходу на універсальні 12V Li-Ion акумулятори став користуватись популярністю передусім серед професіональних фахівців з ремонту, а з січня 2015 року його полюбили ще й наші Захисники за легкість, компактність, потужність та зручність. У цьому огляді підзабутого тексового формату ми розглянемо переваги та недоліки як Dnipro-M CD-12CX Compact, так і акумуляторного інструменту у цілому.
Сам шуруповерт у незмінному вигляді (світлина 9) випускається ще з 2014 року, що свідчить про його надійність; у 2021 році продукт-менеджери Dnipro-M вирішили доповнити його штатну комплектацію комплектом живлення (цілих два акумулятори 12V 2 Ah плюс зарядний пристрій з вихідним струмом 2А) та зручною валізкою для зберігання та транспортування (світлини 1 - 4 та 10). Хоча така розширена комплектація підвищила роздрібну ціну Dnipro-M CD-12CX Compact з 43$ до 109$, кількість продаж шуруповерта у розширеній комплектації значно зросла, що посприяло збільшеному прибутку та дозволило компанії досить довго тримати приємну 30% акційну знижку на нього. Зокрема, зараз Dnipro-M CD-12CX Compact можна придбати за 75$, анітрохи не втрачаючи у надійності та значно виграючи у оперативності роботи. Вага шуруповерта з комплектним акумулятором 12V 2 Ah становить 0,97 кг, які абсолютно не відчуваються у руці під час роботи; якщо ж замість комплектного акумулятора ВР-122 встановити більш ємний ВР-125 на 4 Ah, вага зросте до 1,2 кг. Цікаво, що комплектний кейс залюбки приймає та фіксує у своїх надрах як компактні двоамперні акумулятори, так і ємні чотириамперні; для оперативності роботи один з акумуляторів зберігається просто у шуруповерті (світлина 9).
Dnipro-M CD-12CX Compact, як і більшість шуруповертів, має двошвидкісний внутрішній планетарний редуктор; перша швидкість обмежує частоту обертання патрону до 400 об/хв та надає максимальний крутний момент у 30 Н-м з можливістю точного регулювання у діапазоні 1 - 20 Н-м, а 30 Н-м можна отримати перемиканням регулятора крутного моменту у позицію "свердління", яка вимикає запобіжну муфту, а друга швидкість розганяє патрон до швидкості 401 - 1400 об/хв за рахунок значного зниження крутного моменту (орієнтовно до 10 Н-м). Регулятор обертів вбудовано у кнопку, що дозволяє оперативно та точно змінювати швидкість обертання оснастки. Для наглядності порівняю автоматичний крутний момент шуруповерта з руками, які міцно тримають викрутку чи торцеву голівку:
1 - 5 Н-м: можна загнати у суху сосну чорний гартований саморіз по дереву 2,5х25 мм за допомогою простої викрутки
5 - 10 Н-м: рукам буде важче, але можна загнати у суху сосну чорний саморіз 3,5х50 мм за допомогою силової або ударної ручної викрутки
10 - 20 Н-м: якщо Ви надумаєте з'єднати руками дві дерев'яні заготовки за допомогою чорних саморізів 4,2х70 мм/4,8х100 мм, Вам спочатку доведеться висвердлити посадкові місця для крепежу звичайним дрилем зі свердлом 3 мм, а потім озброїтися рукояткою з храповим механізмом (тріскачкою) та насадити на неї біту РН2
30 Н-м: дядько Термінатор (Арнольд Шварцнегер) через силу заганяє турбогвинт М6х160 мм у суху сосну за допомогою ручної ударної викрутки з 10-мм торцевою голівкою. Приємно знати, що Dnipro-M CD-12CX Compact здатен замінити у побуті цілого Арнольда Шварцнегера, який жере як добрячий кнур? :)))
Комплектний зарядний пристрій FC-122 (світлина 6) заряджає кожен з комплектних акумуляторів ВР-122 за 1 годину. На жаль, він не зможе запустити процес заряджання ємних акумуляторів ВР-125, оскільки йому бракує сили струму; тож якщо Ви захочете замінити комплектні акумулятори на більш ємні, обов'язково замініть зарядний пристрій на модель FC-124 з вихідним струмом 12V 4A. Втім, у разі використання шуруповерта за призначенням (вкручування саморізів довжиною до 70 мм) ємності кожного з акумуляторів вистачить на 60 - 210 саморізів або отворів 5 мм у діаметрі та 50 мм вглиб, тож заміна комплекту живлення на більш потужний навряд чи знадобиться.
Ергономіка та потужність - це сильні риси напівпрофесійних та професійних 12V електроінструментів. Приємно бачити, що Dnipro-M CD-12CX Compact певною мірою поєднує у собі обидві ознаки професійного легкого акумуляторного інструменту. Вбудований у корпус індикатор заряду батарей (світлина
дозволяє миттєво довідатися про залишок заряду, а поясна скоба (світлина 7) дозволяє надійно фіксувати шуруповерт на ремені чи інших виступаючих довгих елементах одягу; цікаво, що поясну скобу можна переставляти на інший бік шуруповерта. Одномуфтовий пластиковий патрон забезпечує таку ж точність центрування оснастки, яку мають класичні металеві ключові патрони дрилів бренду Intertool, що дозволяє виконувати точне свердління свердлами діаметром 0,8 - 10 мм; цікаво реалізована система блокування патрону Dnipro-M CD-12CX Compact: перемикач реверсу має фіксовану проміжну позицію, яка блокує вимикач від випадкових натискань та одночасно блокує вал, на якому закріплено патрон. При зміні оснастки (біта-свердло) необхідно блокувати вимикач, щоб мати можливість дотиснути фіксатор свердла вручну. Споживачі, які звикли до неточних двомуфтових патронів (які дозволяють надійно затиснути оснастку за допомогою двигуна шуруповерта), скаржаться на точні одномуфтові патрони, які при затисканні "від двигуна" відмовляються тримати біти чи свердла під час роботи.

Тепер поговоримо про недоліки Dnipro-M CD-12CX Compact. Їх лише два: традиційно тонкі стінки кейсу (вони прогинаються під навантаженням 30 кг та можуть проломитися під навантаженням 80 кг) та невелика автономність під час свердління 6-мм отворів у профільних трубах (повного заряду одного акумулятора вистачає лише на 20 наскрізних отворів у профільній трубі 30х30 мм). Однак я не вважаю ці недоліки критичними, тому що електроінструмент є лише інструментом, а не першим-ліпшим камінцем для самооборони, а невеликий ресурс при свердлінні на повних обертах - це лише моя примха, а не робоча буденність професійного ремонтника, який обшиває тонкостінний металевий каркас гіпсокартоном або деревом.
Немає коментарів:
Дописати коментар