Непомітно пролетіли два роки після розпакування цього невтомного захисника чистоти маминої квартири 🙂 За цей час я сповна оцінив його продуктивність, економічність, зручність обслуговування, дав йому власне ім'я Марина (😄😄😄), остаточно відмовився від використання комплектної турбощітки та замінив дві пари передмоторних НЕРА фільтрів; експлуатаційні витрати склали $ 4 за фільтри, $ 20 за універсальну турбощітку (яка після очищення та змащення досі працює у парі з іншим пилососом) та $ 9 за фірмову турбощітку, від якої довелося відмовитися через погано продуману конструкцію та пов'язані із цим примхливість і знижену ефективність прибирання порівняно із штатною щіткою «килим/підлога» і навіть із універсальною турбощіткою. Але в цілому Mirta VCK-20S виправдала мої сподівання та продовжує тішити своєю могутністю та надійністю двигуна.
Поролоновий фільтр-пилевловлювач (світлина 1) — єдиний із м'яких передмоторних фільтрів, який не потрібно замінювати завдяки ретельному промиванню після кожного прибирання (про це зазначено у інструкції). Промивати цей фільтр потрібно під струменем проточної води, який можна отримати навіть із ручного рукомийника чи кружки; задля заощадження води брудний фільтр слід попередньо просочити водою, зануривши його до будь-якої сумісної або більшої за діаметром ємності та пожмакавши під шаром води кілька разів, а потім піднести його під носик крану чи ручного рукомийника, подавати проточну воду невеликими порціями та витискати її тими ж пожмакуваннями, що і при його просоченні. Коли витиснута вода стане чистою та без сіруватого відтінку, промивання можна закінчити та віднести поролоновий фільтр на сушіння, поклавши його на якусь вентильовану підставку. Інструкція наголошує, що фільтр слід сушити поза зоною досяжності прямих сонячних променів чи потоку гарячого повітря протягом 12 — 16 годин, але реальний час повного висихання залежить від навколишньої температури. Так, при t=16°C фільтр висихає за 36 годин, при t=19 — 22°C — вже за 26 годин, а t=30°C висушує наш фільтр лише за 7 годин.
Зовнішній контур циклонічного фільтру (світлина 2) зазнав незначних пошкоджень у вигляді подряпин, тому що пилосос працює у суворих умовах та вимушений всмоктувати невеликі камінці чи фрагменти розгризених кісток (собачники мене зрозуміють 🙂), але це ніяк не вплинуло на його роботу. Задля максимальної та довготривалої ефективності Mirta VCK-20S зовнішній та внутрішній контури циклонічного фільтру також потрібно ретельно очищати струменем повітря із повітродувки (це займає 2 — 3 хвилини на обидва контури) або витирати з них порох за допомогою вологої губки для миття посуду (це займає 10 хвилин на їх миття та 3 — 9 годин на сушіння).
Контейнер для сміття (світлина 3) також потрібно ретельно очищати після його випорожнення. До речі, найкраще висипати зібране сміття через широку задню частину, попередньо від'єднавши задню кришку із обома закріпленими на ній контурами циклонічного фільтру; технологія ретельного очищення контейнеру від пороху нічим не відрізняється від ретельного очищення циклонічних контурів.
Передмоторний НЕРА фільтр (світлина 4). Насправді Mirta VCK-20S має два таких фільтри: перший Ви бачите на світлині, а другий встановлено до внутрішнього циклонічного контуру поверх поролонового пилевловлювача. Їх також потрібно ретельно прочищати після кожного прибирання методом вибивання між долонями, що займає 3 хвилини на обидва НЕРА фільтри; нехтування цією нескладною та чистою процедурою призводить до поступового погіршення ефективності прибирання, причому швидкість деградацїї становить 4 — 8% на місяць.
Апетит Mirta VCK-20S наприкінці другого року експлуатації збільшився на 50 — 60% та досяг заявленої виробником цифри 2 кВт. Втім, з огляду на високу ефективність прибирання килимів це можна пробачити 🙂 Якщо в Вас також є ця модель або її чорно-жовта версія VCK-20B, бажаю їм трудового довголіття!
Немає коментарів:
Дописати коментар