четвер, 5 грудня 2019 р.

Смартфон Xiaomi Redmi Note 5. Перші враження







Серія апаратів Redmi Note поповнилася моделлю п'ятого покоління ще у 2017 році, але Redmi Note 5 досі користується попитом. Цьому сприяють приємна зовнішність у стилі «унісекс», підтримка мереж 4G, якісні камери (задня камера 12+5 мегапікселів, передня камера 13 мегапікселів із повним фаршем, включаючи індивідуальні спалахи), великий яскравий чіткий S-IPS дисплей із діагоналлю 5,99 дюймів та роздільною здатністю 2160х1080 (стандарт Full HD+), батарея ємністю 4000 mAh із підтримкою швидкого заряджання, великий потенціал ОТА оновлень (передвстановлена виробником OC Android 7.1.2 здатна за лічені місяці експлуатації оновитися до версії 9.0, про що свідчать світлини 3 та 4, а фірмова оболонка MIUI 10 запрограмована на оновлення до MIUI 11), потужний восьмиядерний процесор Qualcomm Snapdragon 636, підкріплений 32 ГБ постійної пам'яті та 3 ГБ оперативної пам'яті (світлина 4), приємне й потужне звучання мультимедійного динаміка та здатність до так званої «сліпої навігації» із вимкненим дисплеєм. Тепер розглянемо ці характеристики з побутової точки зору.
Сьогодні важко когось здивувати підтримкою мереж 4G обома слотами для SIM карток, але GSM модуль із вихідною потужністю 1,25 Вт дає користувачу можливість користуватися швидкісним мобільним інтернетом практично на всій території України. А висока робоча частота оперативної пам'яті (1333 МГц) дарує користувачу насолоду доброю швидкодією апарату.
Камери. Дивлячись на високу якість світлин (не цих, які представлені у огляді 😝😝😝), важко повірити, що фотомодулі від Samsung (задня спарена камера) та Isocell (передня камера) здатні фотографувати краще, ніж фотомодулі Sony IMX586. Але задля такої якості світлин треба поморочитися із налаштуваннями камер (світлина 5, перегляньте її повністю). Якість відеозапису також дуже висока й не відрізняється від професійної miniDV камери, що дає можливість використовувати Xiaomi Redmi Note 5 із додатковими мобільними довгофокусними об'єктивами у якості професійної камери на урочистих заходах.
Дисплей. Дивлячись на його шестидюймову діагональ, можна подумати, що апарат має ширину 8-9 сантиметрів. І він таки мав би її, якби його творці застосували звичайний «широкий» дисплей із співвідношенням сторін 16:9 у корпусі із широкими бічними рамками ))) На щастя, дизайнерам та інженерам Xiaomi Tech властиве почуття витонченої краси та гострий розум, і вони створили ширококутний дисплей із співвідношенням сторін 18:9 та встановили його у корпус довжиною 15,9 см та шириною 7,3 см. Такому значному зменшенню ширини корпусу посприяла майже цілковита відсутність бічних рамок, що збільшило вразливість апарату до бічних ударів. Зважаючи на чудово відполірований металевий корпус та власну вагу 0,18 кг, Xiaomi Redmi Note 5 доцільніше носити у фірмовому чохлі-книжці (світлини 1 та 2) або у  міцному "броньованому" полікарбонатному бампері із зовнішнім soft-touch напиленням. Але повернемося до дисплею 🙂 Він відзначається не лише чіткістю та високою яскравістю (максимальна яскравість 550 cd/m²), а й своєю здатністю миттєво та точно адаптуватися до фонового освітлення. На жаль, мінімальний рівень яскравості виглядає занадто заниженим навіть для погано освітлених приміщень. Будемо сподіватися, що цей недолік виправить чергове оновлення ОС чи прошивки.
Батарея та автономність. Власники смартфонів із батареями на 4 — 5 ампер-годин звикли, що їхні апарати здатні витримати два дні активного користування (фоновий інтернет+соцмережі+дзвінки+онлайн музика+ігри), але Xiaomi Redmi Note 5 зруйнував цей стереотип та розчарував тих, хто перейшов на нього зі стареньких Lenovo Vibe P1m, Xiaomi Redmi Note 2 Prime та Xiaomi Redmi Note 4/4Х. Так, Xiaomi Redmi Note 5 через свій прожерливий дисплей та швидкісну оперативну пам'ять не витримує навіть двох днів значно легшої експлуатації (фоновий інтернет+соцмережі+дзвінки). Його єдиним енергоплюсом є здатність швидко зарядитися не лише від комплектного зарядного пристрою на 5V/2A, а й від будь-якого повербанка, здатного видавати стабільний двоамперний струм із напругою у п'ять вольт. Також розчарував штатний зарядний пристрій. Хоча до власне зарядного блоку претензій немає, виробник заощадив на довжині кабелю та замість звичного метрового шнура поклав до коробки шнур довжиною 0,9 метра.
Звук. У прямому сенсі слова приємно чути, що Xiaomi Redmi Note 5 є гідним нащадком славетного Xiaomi Mi A1, який підкорив серця щасливих власниць своїм розкішним та потужним чистим відтворенням музичних композицій різних жанрів. Але музичні здатності Xiaomi Redmi Note 5 розкриваються не у день придбання, а за два тижні регулярного аудіовідтворення (прослуховуванням це не назвеш, тому що пісням бракує як гучності, так і природності) після налаштування еквалайзеру (раджу увімкнути його та обрати музичний пресет «FX Booster», який і надає пісням саме їх натурально-розкішного звучання). І з 15-ї доби Ви таки зможете насолодитися розкішним музичним звуком, який до того ж стане набагато гучнішим 🙂
Навігація. За її зручність та точність відповідає не лише штатний додаток «Google Карти», а й встановлений виробником магнітоелектронний компас, який визначає сторони світу. Власне навігація здатна працювати у двох режимах — при постійно увімкненому екрані (це звичний нам режим живої навігації) та... при заблокованому (вимкненому) екрані, коли ми орієнтуємося виключно по голосових підказках навігатора. У пішохідному режимі навігатор попередить нас про черговий поворот на маршруті за 30 метрів до нього, що дозволить нам повернути у потрібній точці. Але щоб онлайн-навігація працювала, потрібно кожного разу вмикати мобільний інтернет, увімкнути та калібрувати компас, роблячи вісімкоподібні рухи телефоном на протязі 25 — 60 секунд. З огляду на прожерливість екрану доцільніше користуватися «сліпою» навігацією, коли сам екран вимкнено, а мобільний інтернет, компас та карти працюють у фоновому режимі з голосовими сповіщеннями. Для працездатності «сліпої» навігації потрібно помістити до переліку закріплених програм у додатку «Безпека» додатки «Компас» та «Карти» (світлина 6).

Немає коментарів:

Дописати коментар