четвер, 5 вересня 2019 р.

Плити Greta vs. Liberty. Переваги та недоліки

Кожен, хто стикається із необхідністю термінової заміни побутової плити, часто йде до місцевих супермаркетів домашньої техніки, щоб обрати нову плиту за її реальним виглядом та характеристиками. Тут будуть розглянуті вітчизняні плити Greta та Liberty як найбільш якісні з доступних іноземних плит (вони майже рівні за ціною, різниця у $10-20 не сприймається як критична).
Greta. Модельний ряд представлений 63 стаціонарними плитами різного класу у білому, темно-коричневому та сріблястому кольорах (найпростіші з них навіть не мають електропідпалу конфорок та освітлення духової шафи) та чотирма варильними поверхнями із вбудованою системою "газ-контроль" та автоматичним підпалюванням активної конфорки. У стаціонарних моделях вартістю $180 — 250 електропідпал конфорок за допомогою кнопки та підсвітка духовки є стандартною комплектацією, але у категорії $185 — 200 можна знайти повністю газові плити з електропідпалом конфорок, підсвіткою духовки та її газ-контролем, комбіновані плити з газоелектричним чи повністю газовим столом та газовою чи електричною духовкою та повністю електричні плити; далі з відривом $20-30 йдуть електричні моделі зі склокерамічною варильною поверхнею та електричною духовкою. Майже усі плити Greta, за винятком серій 1201 та настольних, мають відсік для зберігання цілих наборів сковорідок, схований за відкидною кришкою або оформлений у вигляді дуже зручної висувної шухляди; від забризкування жиром та олією присутній 100-мм щиток/скляна/металева кришка, яких не мають лише моделі зі склокерамічним покриттям столу та настольні; половина газових та комбінованих стаціонарних "Грет" підтримують посуд міцними кованими чавунними решітками, які не дають ковзати пательням та каструлям; їхні конфорки розташовані так, як ми звикли бачити на попередніх радянських плитах (найпотужніша конфорка спереду справа, конфорки середньої потужності спереду зліва та ззаду справа, найслабша конфорка ззаду зліва); випічку чи запікання допомагають готувати комплектне деко розміром 370х330 мм та глибиною 34-56 мм і правильно написана інструкція. Більш того, у деяких моделей серії 1470 (шириною 50 см) є навіть інфрачервоний електрогриль потужністю 2 кВт, який дозволяє готувати страви на рожні. З недоліків будь-якої Greta зазначу лише тонкий метал у місці кріплення "зйомних" напрямних дека та відсутність таймеру на дорогих комбінованих і склокерамічних моделях, але надзвичайно потужні конфорки швидкого розігріву (2,25 кВт на газових моделях серії 1470 та 3,3 кВт на газових моделях серії 600) майже нівелюють вказані недоліки.
Модельний ряд плит Liberty представлено 20 стаціонарними плитами у різних кольорових рішеннях (класичний білий, "молочний шоколад", "слонова кістка", сріблястий, зелений та червоний), купою варильних поверхонь та вбудованих електричних духових шаф. До переваг варильно-запікальної техніки Liberty належать дуже висока якість, електропідпал конфорок, збільшена кількість електричних конфорок у комбінованих моделях (2:2), підсвітка духових шаф, величезні духовки на 65 — 72 літри (проти 52 — 54 літрів у Greta), надійні термостати, які дають можливість виставляти потрібну температуру навіть у газових (!) духовках (привіт більш дорогим Gorenje та Bosh), вища потужність електричних ТЕНів у духовках (2,15 кВт проти 1,8 кВт у Greta), потужніші конфорки середнього розігріву (2 кВт проти 1,7 кВт у Greta); більшість плит Liberty мають вбудований інфрачервоний електричний гриль, захищають стіну від забризкування за допомогою класичної металевої кришки, а деякі моделі мають скляну кришку; у ціновій категорії $250 усі плити Liberty оснащені механічним таймером з діапазоном 10 — 90 хвилин, що дуже спрощує часовий контроль за випічкою пирогів, а деякі ще й мають підставку для джезви (ємність для приготування запашної кави); і нарешті, 18 з 20 стаціонарних плит Liberty мають зручні електродуховки, які знімають питання витоку газу та полегшують процес випічки. Чудові характеристики за дуже прийнятною ціною (Liberty PW 6102 коштує на $10 менше за її однокласницю Greta — 600GE-09), ви згодні? На жаль, значні недоліки значно зменшують цінність плит Liberty серед наших користувачів. Найбільші з них — неправильно написана інструкція з порадами по випічці (є великий ризик знищити страву, якщо готувати її згідно порад інструкції) та майже повна відсутність глибоких дечок у комплектації (їх вдалося знайти лише у трьох моделях "серії 6000"), що призводить до необхідності купувати додаткові набори глибоких дек за $8 — 20. Черговим неприємним сюрпризом для мешканців міських квартир є майже повна відсутність плит Liberty з вбудованим відсіком для зберігання посуду (такі необхідні шухлядки вдалося відшукати лише у двох 50-см моделях); лівобічне розташування передньої найпотужнішої конфорки у 60-см моделях змушує ставити плиту подалі від лівої стіни кухні, а конфорки середнього розігріву розташовані позаду ліворуч та праворуч (втім, до цього можна звикнути); і нарешті, посуд у більшості Liberty спирається на слизькі емальовані сталеві решітки, а у деяких моделей ручка духовки занадто видається за корпус плити та має гострі травмонебезпечні кути.

Немає коментарів:

Дописати коментар