понеділок, 20 червня 2022 р.

Рулетка Dnipro-M серії Multi Fix. Відеоогляд, особливості, приємні несподіванки


 








Ця рулетка у протиударному корпусі вартістю $ 7,9 замінила дешевеньку попередницю якогось невідомого китайського бренду з довжиною полотна 3,5 метри та шириною 1,2 см, якої вже стало замало для побутових вимірювань довгомірних предметів. Знаючи Dnipro-M, я упевнений, що усі параметри, заявлені на лицьовому боці блістеру (світлина 1), відповідають дійсності, але трохи згодом виявилось, що виробник проявив скромність та занизив параметр «критична довжина розмотаного полотна до залому» аж на 10-15 відсотків (дивіться відеоогляд за посиланням).
Розмітка полотна зроблена такою, що читається дуже легко (світлина 6); воно й не дивно з огляду на широчезне 25-мм полотно, на якому є де прописати великі поділки та цифри. Усі позначки на полотні рулетки захищені від стирання десятишаровим нейлоновим покриттям; проте дивує той факт, що полотно з двостороннім зачепом розмічене лише з верхнього боку.
Серія «Multi Fix» отримала свою назву завдяки купі фіксаторів полотна у розмотаному стані (їх аж три, світлини 3 — 5), проте ці фіксатори мають різні алгоритми роботи; зокрема, фронтальний фіксатор полотна (світлина 3) має три робочі позиції — вимкнено, пригальмовування (посередині, не фіксується) та повне блокування (нижнє положення, фіксується), і при увімкненому фіксованому блокуванні полотно рулетки неможливо витягнути уперед без допомоги лебідки або змотати назад до касети. А ось бічний та нижній фіксатори полотна (світлини 4 та 5) виконані нефіксованими та здатні втримати полотно на місці лише під час натискання кнопки; варто лише відпустити кнопку будь-якого з додаткових фіксаторів, як розмотане полотно рулетки почне швидко змотуватися до касети у корпусі.
Наостанок скажу за корпус рулетки. Протиударних властивостей йому надають товстий жорсткий нейлон, одягнений у товстий напівжорсткий гумовий бампер з ребрами жорсткості. Завдяки цьому корпус настільки міцний та пружний, що без шкоди для начиння витримує падіння на тверде покриття з двометрової висоти.

пʼятниця, 3 червня 2022 р.

SSD накопичувач Patriot P210 об'ємом 256 ГБ. Чи варто його купувати?




Даний накопичувач прийшов на заміну штатному HDD накопичувачу Toshiba MQ04ABF100, встановленому у ноутбук виробником; мета цієї невеликої модернізації полягала у збільшенні швидкодії ноутбуку, і Patriot P210 впорався з цим завданням
🙂 Зокрема, він зробив можливим майже миттєвий запуск та чітку роботу фірмового додатку Acer Nitro Sense, який взагалі відмовлявся запускатися з комплектного HDD накопичувача через низьку швидкість читання, а також значно скоротив час щоденного повного сканування на віруси; якщо з жорским диском повне сканування займало 37 - 50 хвилин, то після його заміни на твердотільний накопичувач час повного сканування скоротився до 7,5 - 11 хвилин. Проте у ході тримісячної експлуатації виявилося, що регулярне оновлення антивірусної бази та системних додатків і перегляд різноманітного інтернет-контенту щоденно з'їдає 16 ГБ ресурсу, який закладений на багаторазове перезаписування даних та має обмежений обсяг 120 ТБ (світлина 1); звісно, якщо Ви не використовуєте Ваш ПК чи ноутбук для щоденного відеомонтажу, загального життєвого ресурсу Patriot P210 об'ємом 256 ГБ Вам вистачить на 20 років. Проте якщо Ви займаєтесь професійним відеомонтажем, краще пошукайте твердотільний накопичувач більшого об'єму та з більшим показником TBW. Другим неприємним сюрпризом виявилася знижена реальна швидкість читання (340 - 490 МБіт/сек проти заявлених 520 МБіт/сек), що наочно демонструють світлини 2 та 3; найнижча швидкість читання була там, де розділ SSD був заповнений на 30% від виділеного йому простору, і ця швидкість буде знижуватися по мірі заповнення будь-якого з логічних секторів накопичувача.
У підсумку маємо загалом надійний універсальний SSD початкового рівня, який чудово прискорить як ПК, так і будь-який ноутбук зі звичайним жорстким диском. Проте тим, хто займається відеомонтажем, цей накопичувач не підійде через невелику ємність, невеликий життєвий ресурс та зниження швидкості до рівня звичайного HDD по мірі його заповнення даними.