Цей ноутбук з'явився у мене завдяки племінниці, чарівної чорнявочки модельної зовнішньості із світлою та ніжною душею 🙂 Вона вирішила зробити мені такий подарунок на честь 12-тої річниці нашого знайомства, і я не зміг її відмовити від таких великих витрат (ноутбук без ОС коштує $ 800, але племінниця запевнила, що придбала його по акції «Чорна п'ятниця» лише за $ 430). Але розпочнемо огляд самого ноутбуку 🙂
Верхня кришка з логотипом виробника (світлина 1) виготовлена з напівглянцевого пластику, який легко збирає відбитки пальців; візерунок "під карбон" по її боках — єдина зона, де відбитки пальців залишити неможливо. Завдяки продуманому шарніру кришки ноутбук можна розкрити одним пальцем. Сама кришка, як і інші зовнішні корпусні панелі, тонкі та легко прогинаються під натиском пальця, що вказує на необхідність домашнього базування ноутбуку.
На клавіатурному блоці (світлина 2) ми бачимо звичну інформацію про штатні та потенційні можливості ноутбуку, а також зручну повнорозмірну геймерську клавіатуру з позначеним блоком W-A-S-D; приємно, що на клавіатурі знайшлося місце й для окремого цифрового блоку, необхідного для зручної роботи з калькулятором. Усі клавіші клавіатурного блоку мають криваво-червоне підсвічування; протягом перших двох тижнів я вважав це підсвічування непотрібним, але потім сповна оцінив його практичність при роботі у погано освітленому приміщенні. Підсвічування клавіатури має 3 рівня яскравості (33, 67, 100%) та позицію "вимкнено"; керування підсвіткою клавіатури здійснюється через комбінацію «Fn+F9» та «Fn+F10». Тривалість світіння клавіатури та рамки тачпаду на кожному з рівнів яскравості незмінне та триває 30 секунд. Окремої уваги вартий тачпад; незважаючи на свою непримітну безкнопкову зовнішність, у ньому реалізовані усі функції звичної комп'ютерної мишки. Потрібні нам контекстні меню викликаються легким дотиком або відчутним натисканням до нижньої зони тачпаду, а його висока чутливість сприяє високій продуктивності роботи з офісними додатками.
За швидкодію ноутбуку відповідають чотириядерний процесор AMD славетної серії RYZEN 5 та 8 ГБ оперативної пам'яті DDR4 (світлина 3). Тактова частота процесору складає 2100 МГц на кожне ядро, а тактова частота оперативки становить 2666 МГц. У практичному плані це виглядає як надзвичайно швидкий старт повністю вимкненого ноутбуку — від натискання кнопки живлення до завершення завантаження минає лише 10-15 секунд; повне вимкнення працюючого ноутбуку відбувається ще швидше, за 8 секунд. Відеокарта AMD Radeon RX460 також не поступається їм за продуктивністю, оскільки має 4 ГБ власної відеопам'яті та розрядність 128-bit. Цікаво, що уся ця начинка розрахована виключно під ОС Windows 10 Pro (64-bit) та не буде нормально співпрацювати з перевіреною роками OC Windows 7 Pro 64-bit. Продуктивності відеокарти, процесору та штатного об'єму оперативки вистачає на стабільний геймінг у такому монстрі, як Microsoft Flight Simulator X: Deluxe Edition з FPS 28 — 35 на рулінні у великих аеропортах та 55 — 60 FPS при польоті у хмарах; налаштування ігрової графіки встановлено на позначку 85% (висока якість); якщо ж збільшити запас оперативної пам'яті до граничних 16 ГБ та встановити офіційну версію Windows 10 Pro збірки 1909, то Acer Nitro 5 AN515-43R7LU залюбки потягне навіть сучасний Microsoft Flight Simulator-2020 на середній якості з тими ж показниками FPS.
За збереження даних відповідає надійний HDD накопичувач від фірми Toshiba (світлина 12). Його ємність складає 1 терабайт, а робоча швидкість — 5400 об/хв. Здавалося б, Acer Nitro 5 AN515-43R7LU має підгальмовувати саме через такий повільний накопичувач, проте цього не відбувається — швидкісні процесор та оперативка чудово розганяють увесь апарат 🙂
Екран ноутбуку (світлина 4) має зручне напівматове покриття, діагональ 15,6 дюймів та роздільну здатність 1920х1080 (стандарт Full HD). Цікаво, що завдяки штатному режиму збільшення зображення на 125% від оригіналу розмір елементів зображення чи тексту є таким же, як і їх 100% відображення на звичайному дисплеї з діагоналлю 17,3 дюйми. Напівматове покриття дисплею сприяє максимальному зануренню у гру чи роботу.
На правій бічній грані (світлина 5) розташовані бічна вентиляційна решітка, роз'єм живлення, двоколірні індикатори режиму роботи та стану батареї, роз'єм USB 2.0 та універсальний лінійний вхід-вихід, реалізований на стандартному двоконтакному роз'ємі "міні-джек 3,5 мм". На жаль, місця для додаткового роз'єму USB 2.0 конструктори не знайшли, що тягне за собою витрати на придбання зовнішнього USB хабу, необхідного для підключення додаткової периферії з інтерфейсом USB 2.0.
Ліва бічна грань (світлина 6) має трохи більше роз'ємів: Kensington Lock, RJ-45, HDMI, пара стандартних роз'ємів типу USB 3.1 та один мобільний роз'єм USB type C (також версії 3.1).
На геймерське призначення даного ноутбуку вказують нижня та передня панелі корпусу з величезними вентиляційними отворами (світлини 7 та 8). Решітки динаміків розташовані на задньому секторі нижньої панелі; динаміки не вирізняються ані високою гучністю, ані запасом потужності, проте забезпечують комфортний перегляд фільмів, голосове спілкування та геймінг. Вочевидь, їх проектували під середньочастотний диапазон, який забезпечує відмінну передачу мови. Якщо ж Ви бажаєте слухати музику або більшого рівня гучності, Вам доведеться придбати комп'ютерні колонки (як меломан та поціновувач деталізованого важкого року на кшталт AC/DC, Rammstein, Sabaton, Within Temptation раджу АС F&D R-215; вони компактні, проте у якісних корпусах з ДВП та чудово грають будь-яку музику).
Внутрішній світ Acer Nitro 5 AN515-43R7LU (світлина 10) справляє двозначне враження. З переваг зазначу легкість доступу (достатньо зняття нижньої кришки — і усі нутрощі апарату під руками), непоганий потенціал побутової модернізації — завдяки болтовій системі кріплення можна власноруч замінити/збільшити запас оперативної пам'яті (світлина 9, підтримуються дві планки по 8 ГБ кожна), накопичувач (світлина 12, можливе встановлення двох незалежних SSD накопичувачів по 512 ГБ кожен), батарею (світлина 13), систему охолодження (світлина 11), а з недоліків — розпайку на платі усіх інших роз'ємів та процесору. Хоча надійність електронно-обчислювальної частини не викликає жодних сумнівів, я не можу сказати те ж саме про життєво важливі периферійні роз'єми живлення, інтернету та USB-HDMI портів, які схильні до розхитування через регулярні операції з зовнішніми пристроями (зовнішні USB накопичувачі, маніпулятори, монітори та дротовий інтернет).
За автономність Acer Nitro 5 AN515-43R7LU відповідає з'ємна (!) батарея ємністю 3715 mAh та номінальною напругою 15,6 V (світлина 13). При онлайн-спілкуванні чи перегляді фільмів у Full HD якості її вистачає на 5 годин безперервної роботи; а ось геймінг розряджає батарею значно швидше, за 1 — 3 години. Цікаво, що при розряджанні до позначки 15% знижується яскравість екрану, якщо вона була вища за штатний нуль; а з позначки 14% автоматично вмикається режим енергозбереження та згортається важкий запущений додаток, який продовжує працювати у фоновому режимі. Це дозволяє нам не пропустити мить негайного заряджання ноутбуку, яке завдяки потужному адаптеру живлення 19V/4,74A займає лише 2 — 2,5 години.
Немає коментарів:
Дописати коментар