четвер, 5 вересня 2019 р.

Планшет Lenovo Tab 4X-304L. Перші враження

Даний планшет разом із карткою пам'яті на 32 ГБ, "рідним" чохлом-книжкою та захисною плівкою було придбано трохи більше тижня тому у рамках програми штатного оновлення гаджетів 🙂 Спочатку я побоювався купувати його, тому що у розпаковочному огляді цієї моделі говорилося, що із заявлених 32 ГБ бортової пам'яті доступно лише 9,49 ГБ. На щастя, я помилився 😊😊😊 Так, у тому огляді дійсно фігурувала цифра 9,49 ГБ, але вона стосувалася зайнятої пам'яті і зі старту користувач має 22,5 ГБ бортової пам'яті, яку можна розширити карткою об'ємом до 64 ГБ, що й було зроблено пізніше.
Планшет через широчезні рамки навколо дисплею виглядає дуже застарілим порівняно із набагато "стрункішим" та компактнішим Impression ImPad Р104, але працює набагато довше за нього (19 — 21 година проти 8 — 12 годин у режимі інтернет-серфінгу чи навігації) завдяки економічному процесору Qualcomm Snapdragon 425 (4 ядра по 1,3 ГГц, світлина 2).
Виробник встановив на планшет ОС Android 7.1.2, але заклав можливість її оновлення до більш сучасної Android 8.1.0. Також ця модель отримала модуль зв'язку стандарту 2G (EDGE)/3G (UMTS)/4G (LTE), що дозволяє працювати у Інтернеті там, де є бодай якесь GSM покриття. Мене дещо здивувало те, що планшет не можна використовувати у якості величезного смартфону-дзвонилки, але можна надсилати та отримувати SMS повідомлення. Втім, це можна списати на позиціонування самого планшету, який лише на $18 дорожчий за свого брата із 16 ГБ бортової пам'яті та такими ж інтернет-можливостями (нагадаю, мій 32-ГБ планшет коштує $220).
За відображення інформації у Lenovo Tab 4X-304L відповідає IPS екран діагоналлю 10,1 дюйми з роздільною здатністю 1280х800 пікселів. Він має широкий діапазон регулювання яскравості (мінімальний рівень дозволяє читати у погано освітленій кімнаті, а рівень 50 та більше відсотків забезпечує чудову видимість навіть під прямими сонячними променями — за умови встановлення якогось світлого тла робочого столу та світлої теми оформлення додатків), а зображення на будь-якому рівні яскравості сприймається як повноцінне HD, до якого я звик на якісному семидюймовому дисплеї із роздільною здатністю 1280х800. Якщо ж мінімальна яскравість напружує очі, її можна зменшити за допомогою штатного фільтру бурштинового кольору. У налаштуваннях дисплею також можна обрати потрібний розмір шрифту та розмір іконок робочого столу.
Окремо хочу згадати про якість звуку. Незважаючи на штатний додаток Dolby Atmos, звук просто лише гучний та не має жодного натяку на об'ємне звучання. А завдяки двом динамікам на передній панелі, спрямованим на вуха слухача, нормальним звуком може насолодитися лише сам слухач.
Ви не забули, що Lenovo Tab 4X-304L у версії 2/32 ГБ коштує лише $220? За такі гроші просто безглуздо вимагати від його розробників камер тієї ж якості, як у його геймерського попередника Lenovo Tab 2 10-70L із 16 ГБ бортової пам'яті... але й встановлені у Lenovo Tab 4X-304L камери (основна на 5 мегапікселів, фронтальна на 2 мегапікселі) дозволяють робити якісні світлини. Зокрема, світлини у цьому огляді зроблені на його п'ятимегапіксельну камеру із увімкненим режимом HDR та оброблені у сторонньому додатку Photo Editor Pro на предмет підвищення чіткості. Обидві камери дозволяють записувати відео із роздільною здатністю 1920х1080 пікселів (стандарт Full HD), але з метою збереження процесора я записую відео у "просто HD" (1280х720 пікселів).
Приємною несподіванкою було зустріти адаптований під планшет на Андроїді так званий вордівський пакет додатків (Microsoft Word, Microsoft Excel та Microsoft Outlook), який до того ж працює так само правильно, як і на звичайному Windows пристрої 😊😊😊 Це значно спрощує створення документів.
Дещо незвично організована пам'ять. Одну й ту ж саму картку пам'яті можна використовувати і у звичному режимі мультимедійного накопичувача, зберігаючи на неї світлини, фільми, пісні та документи, і (після повного форматування) як розширення системної пам'яті.
Чищення пам'яті планшету від сміття дещо ускладнене. Якщо раніше цю процедуру можна було виконати одним натисканням кнопки "Очищення" у штатному чи додатково встановленому файловому менеджері/диспетчері задач, то тут це робиться у налаштуваннях кожного додатку натисканням кнопки "Очистити кеш". Незручно, але можна звикнути ))) Приємного Вам користування!

Немає коментарів:

Дописати коментар