четвер, 5 вересня 2019 р.

Пилосос Gorenje VC-1901 RCY IV. Перші враження








Даний агрегат прописався у моїй квартирі 28 квітня 2019 року у якості щедрого подарунку від хрещеної мами та з успіхом замінив свою мішкову колегу Mirta VCB-316. За півтора місяці експлуатації Gorenje VC-1901 RCY IV виправдав свій аванс довіри та повністю розкрив свої переваги та недоліки, про які я скажу пізніше 🙂
Gorenje VC-1901 RCY IV відноситься до типу контейнерно-циклонних європилососів сухого типу та розрахований на часте (2-4 рази на тиждень) прибирання квартир із житловою площею 50-70 кв.м. Необхідність частого прибирання пояснюється малою ємністю контейнеру для сміття загальною ємністю 1,7 літри, а корисною й взагалі 0,7-0,85 літри (відео 2). Втім, прибирати ним дуже приємно завдяки його малошумності. Хоча у інструкції зазначений рівень робочого шуму аж у 84 дБа, у реальності апарат видає 71-75 дБа залежно від типу активної насадки (шумність із звичайною універсальною щіткою типу «килим-підлога» та щітками для меблів/апаратури та одягу складає 71 дБа, а використання турбощітки чи соплової насадки збільшує рівень шуму до 75 дБа). Легкості прибирання також сприяють велика дальність дії (10,5 метрів проти 6-8 метрів у інших пилососів), велика реальна потужність всмоктування (0,36 кВт) та її зручне регулювання обертовою ручкою із індексом потужності (світлина 1).
Про дальність дії варто згадати окремо. Вона забезпечується завдяки комбінації довгого семиметрового мережевого кабелю із євровилкою та грамотному розташуванню триметрової трубопровідно-шлангової системи, яка підключається у отвір на передньому торці корпусу пилососа (світлина 2). Згадана вище дальність дії у 10,5 метрів дає можливість пропилососити 50 кв.м. площі за одне увімкнення пилососу, якщо підключити його до розетки поблизу центра двокімнатної квартири.
Можна посперечатися про доцільність навісного тримача насадок типів «сопло» та «меблі/апаратура» (світлини 3 та 4) хоча б тому, що сама його конструкція не дозволяє легко отримати соплову насадку (щоб вийняти її з тримача, спочатку доведеться витягнути насадку для меблів), але його хоча б можна зняти, на відміну від намертво прикрученого до труби тримача для насадки типу «одяг» (світлини 5 та 6). Але сама труба здатна як потішити власника Gorenje VC-1901 RCY IV своєю універсальністю (на ній можна надійно закріпити насадку від пилососів марок Electrolux, Gorenje, Philips завдяки їх внутрішньому діаметру 35 мм), так і роздратувати його дуже незручним телескопічним механізмом регулювання довжини (світлина 6). Так, щоб зменшити довжину труби під час прибирання, потрібно натискати защіпку фіксатора уперед, а саму трубу тягнути назад. Інші пилососи із телескопічними трубами мають набагато зручніший механізм регулювання довжини, який працює за принципом «у який бік натиснеш фіксатор, туди й можеш тягнути висувну частину труби», а Gorenje вирішили піти власним шляхом.
Втім, не все так жахливо 😃😃😃 Gorenje VC-1901 RCY IV — перший пилосос на моїй довгій пам'яті, який обладнаний системою м'якого запуску двигуна, яка подовжує життя турбощітці, та люб'язно надав власнику можливість виймання та встановлення контейнеру для сміття без від'єднання шлангу (світлина 7). Сам контейнер та поролоновий фільтр легко роз'єднуються та миються у проточній воді, а передмоторний НЕРА фільтр продувається будь-яким стисненим повітрям (десяток сильних видихань з наших легень або три хвилини продування струменем повітря від компресора у шиномонтажній майстерні). Задля збереження потужності всмоктування та наших нервів гігієну контейнера слід проводити після кожного повного прибирання оселі. Щоб прискорити висихання вимитого контейнеру, його варто насухо витерти будь-якою тканиною, яка добре всотує вологу та продути струменем ТЕПЛОГО (не гарячого!!! — гаряче повітря непоправно пошкодить контейнер) повітря із фену; на жаль, вимитий поролоновий фільтр повністю висихає лише за 26-40 годин (час його висихання залежить від температури у приміщенні), і безпечних способів прискорити його висихання не існує. Звісно, штатна інструкція радить продувати усі фільтри після кожного прибирання, але через такий метод очищення фільтрів їх потрібно міняти 2-4 рази на рік, що відчутно б'є по нашому бюджету (повний набір фільтрів коштує $9).
Підсумувати даний огляд можна однією фразою: «Gorenje VC-1901 RCY IV — ідеальний пилосос для мудрих хазяїв». Незважаючи на конструктивний недолік телескопічного механізму труби, він дійсно є ідеальним пилососом для будь-якої двокімнатної квартири завдяки своїй потужності, тихій роботі, енергоощадливості, зручності та зручному доступу до більшості допоміжних насадок.

Немає коментарів:

Дописати коментар