вівторок, 20 жовтня 2020 р.

Електрична мотокоса Foresta FT-16. Позаду перший сезон







Foresta FT-16 (світлина 1), придбана за $ 80 у серпні минулого року для обкошування присадибної ділянки загальною площею 4 сотки, замінила легкий акумуляторний тример Einhell GC-CT 18/24, який не був розрахований на таку велику площу газону. Щоб забезпечити електрокосу мобільним живленням, разом із нею був придбаний мережевий подовжувач Power Plant JY-3021/50 PPEA16M500S1 довжиною 50 метрів на основі мідяного кабелю перетином 2,5 мм², за який довелося доплатити ще $ 35, тож вартість стартового набору склала $ 115. Минулого вересня відбулося перше випробування електрокоси на ділянці, яке розчарувало нас обох: по-перше, слабкі нутрощі допоміжної рукояті не дозволяли затягнути її кріпильні гвинти до надійної фіксації на штанзі, через що рукоять за 20 хвилин роботи відхилилася від вертикальної позиції на 10 градусів праворуч, а по-друге, комплектна косильна шпуля з напівавтоматичною подачею волосіні виявилася нездатна голити траву так, як це робила ножова голівка тримеру Einhell (за що нова коса та я мали що слухати від мами, незадоволеної 10-см висотою трави після косіння 😆😆😆). На щастя, минулого року більше косити не довелося, що дозволило мені зібрати достатньо даних з відеооглядів різних мотокіс та косильних голівок та зрозуміти, що потрібно зробити для покращення якості косіння.

Першим кроком вдосконалення коси стало придбання суцільнометалевої косильної голівки без автомату подавання волосіні (світлина 3), у якій подовження волосіні відбувається шляхом заміни її шматка на довший відрізок. Щоб досягнути її голільного ефекту, довелося відстібнути юбку захисного кожуха (на ній кріпиться відрізний ніж для волосіні, необхідний для роботи з напівавтоматичними та автоматичними косильними шпулями). Оскільки сам захисний кожух жорстко прикріплений до штанги (він підвішується до металевого кронштейну, закріпленому на штанзі заклепкою) та пересунути його не вдається, довелося піти на цю модернізацію. Вона дозволила знизити висоту косіння та збільшити  ширину зрізування з 38 до 40 см. Перед початком косильного сезону-2020 довелося запомпувати мастило до нижнього редуктору, оскільки він був абсолютно сухий та сильно шумів під час роботи.

Конструктивні недоробки коси почали вилізати з травня, коли косильний сезон-2020 набирав обертів. Першим здалося кріплення двигуна до штанги — штатний саморіз М4х10 не витримав циклічних ривкових навантажень, викликаних частими перезапусканнями двигуна, і врешті-решт самовикрутився просто під час роботи, загубившись десь у траві; йому не допомогли навіть регулярні підтягування після кожного косіння. Під час пошуку заміни виявилося, що ефектна хромована металева штанга зроблена з сирого металу, який і був розгризений тим самим саморізом М4 настільки, що саморіз випав сам; довелося замість нього силоміць вкрутити звичайний гвинт М6х20, підклавши під нього шайбу-гровер, і це дозволило надійно зафіксувати корпус двигуна на штанзі (світлина 4). У липні не витримала додаткова рукоять, нутрощі якої зруйнувалися через регулярні підтягування з метою надійної фіксації рукояті на штанзі, і рукоять відпала від коси просто під час роботи; на щастя, там була ще одна пара неушкоджених кріплень, розташована глибше штатних. Щоб відремонтувати допоміжну рукоять, я поглибив зовнішні болтові шахти ще на 1 см, роз'єднав верхню частину рукояті так, щоб відкрити доступ до її нутрощів, поклав поверх неушкоджених внутрішніх кріплень шайби М6х10 та заново зібрав рукоять вже на штанзі. Щоправда, довелося поморочитися зі збіркою самої модернізованої рукояті, але після цієї модернізації рукоять нарешті змогла надійно зафіксуватися на штанзі та перестала вимагати регулярних підтягувань. На цьому з конструктивними недоліками коси було покінчено, і настав час рахувати її переваги 🙂

Першою перевагою виявився потужний та тяговитий двигун. Незважаючи на порівняно скромну потужність 1,6 кВт, він легко проганяє два 20-см хвости 3-мм волосіні з формою перетину «кручений квадрат» або «зірка» навіть крізь густу двомісячну траву, впевнено тримаючи свої 7500 робочих обертів на хвилину; ба більше, з перевантаженням він здатен прогнати навіть 3-мм квадратну волосінь такої ж довжини крізь ту ж траву та лопухи, миттєво зрубуючи все, що потрапить у сферу впливу волосіні (а сама квадратна форма перетину є найважчою з аеродинамічної точки зору). Що не менш приємно, двигун при своїй потужності працює тихіше, аніж його високообертові та слабші колеги (порівнювали з шумністю Forte EMK-420 на 1,2 кВт при 10 000 об/хв, і моя Foresta FT-16 виявилася тихішою та продуктивнішою). Другою перевагою виявилася шикарна система охолодження двигуна (світлини 2 та 5). Гарна аеродинаміка внутрішніх каналів сприяє ефективній продувці двигуна зовнішнім повітрям, що дозволяє безперервно працювати рівно годину при t=26°C або необмежений час при t=23°C та нижче. Третьою та найголовнішою перевагою є саме розташування двигуна на високо піднятому задньому торці штанги — це дозволяє безпечно косити навіть мокру траву, від якої перегоряють низькорозташовані незахищені двигуни; приємно, що уся потужність двигуна передається до косильної гарнітури через єдиний металевий жорсткий вал, зроблений із високоякісної гартованої сталі. Четвертою перевагою Foresta FT-16 з новою косильною голівкою є висока якість гоління трави — після проходу трава півметрового зросту перетворюється на п'ятисантиметрову; цікаво, що дикі зарослі трави та молодого деревняку можна зносити не волосінню, а комплектним трилопатевим ножем, попередньо знявши захисний кожух. Косити ножем можна на заздалегідь очищених від камінців та металобрухту ділянках, які мені поки що не траплялися.

Експлуатаційні витрати на косіння за 2020 рік склали $ 9. За ці кошти було придбано редукторне мастило, нову косильну голівку та три 15-метрових блістера волосіні завтовшки 1,6, 2,4 та 3 мм. Такий запас волосіні дозволив виголити 26 соток газонів.

вівторок, 6 жовтня 2020 р.

Пральна машина Indesit BTW-A61053EU. Перші враження







Ця пральна машина вартістю $ 300 змінила старенький Bosh у нашій родині, коли у нього відмовила електроніка і відновити її стало неможливо. У цій статті ми розглянемо характеристики Indesit BTW-A61053EU разом з її перевагами та недоліками.

Як можна зрозуміти із світлин 1 та 2, Indesit BTW-A61053EU є пральною машиною із верхнім завантаженням та здатна спокійно випрати 6 кг одягу чи білизни, що є дуже добрим показником для компактних автоматичних пральних машин. Ще однією перевагою агрегату є низька витрата води (на повний цикл прання машинка використовує лише 48 літрів води). Пральний барабан із неіржавіючої сталі фіксується у замкненій позиції замком із товстого нейлону та обертається на двох пиловодозахищених підшипниках. Єдиними недоліками барабану є відсутність автодоводки до вертикальної позиції та невеликий завантажувальний люк, але це спільний недолік усіх автоматичних пральних машин з верхнім завантаженням.

На світлині 3 видно ліву електронну панель керування режимами прання та рекламними написами; також там можна обрати потрібну швидкість обертів центрифуги від 400 до 1000 обертів на хвилину або зовсім вимкнути режим віджимання, натискаючи на праву кнопку. За замовчуванням центрифуга працює зі швидкістю 1000 об/хв та має п'ятихвилинний таймер; цього достатньо, аби перетворити просякнуті водою речі на майже сухі. Що ж до інших кнопок лівої панелі керування, то їх механізм дії так і лишився для нас таємницею.

Натомість права панель керування (світлина 4) є повністю зрозумілою навіть для тих, хто ніколи не користувався автоматичними пральними машинками та не читав інструкцію (яка, до речі, написана усіма європейськими мовами, за винятком російської та української). Цікаво, що часткове дублювання автоматичних пральних програм та двобічне обертання рукояті перемикача програм прання дозволяє не думати, у який бік повернути рукоять. За перебігом прання можна спостерігати по почерговому загорянню контрольних ламп. Цікаво, що тривалість циклу прання залежить не від завантаження барабану, а від обраної програми прання; так, на програмі «Бавовна 30» повний цикл прання триває лише 1 годину, на програмі «Бавовна 60» — 3 години, а найдовшою є програма «Бавовна 90» з робочим циклом 8 годин. Цифри після назви програми вказують на робочу температуру води, яка використовується у цих програмах; можливість окремого встановлення температури води та часу прання відсутня. Більш того, Indesit BTW-A61053EU має обмеження по мінімальній вазі завантаження: якщо до барабану накидати менш ніж 3,5 кг речей, цикл прання не запуститься. Ще одним сюрпризом є блокування від випадкового запуску: якщо після завершення циклу прання не перевести рукоять перемикання режимів прання у позицію «OFF», а залишити її на тій програмі, на якій відбувалося прання, то при наступному пранні машинка не увімкнеться; втім, навіть із такої ситуації є вихід у вигляді негайного знеструмлення машинки, переведення рукояті перемикання пральних програм у позицію «OFF», повторної подачі живлення на машинку та встановлення необхідної нам програми прасування. До речі, якщо використовувати найшвидшу програму «Бавовна/Синтетика 30», то вже за півроку свіжовипрані речі почнуть смердіти цвіллю, яка утвориться від регулярного змочування залишків прального засобу у машинці; щоб уникнути утворення грибку та відповідно смороду цвілі, використовуйте програми прання із температурою 60 або 90°С. Так, Ви втратите час, проте збережете власне здоров'я та здоров'я пральної машинки.

На світлині 5 ми бачимо контейнер для прального засобу та кондиціонеру для білизни. На даний час його випускні канали пройшли ряд модернізацій на заводі та втратили здатність випускати прально-доглядові засоби всередину барабану, проте сам контейнер справно виконує функцію волнолому та не дозволяє воді під час прання вихлюпуватися через верх пральної машинки; а прально-доглядову суміш краще засипати чи наливати просто на білизну усередині барабану.

понеділок, 5 жовтня 2020 р.




 

Xiaomi. Початок занепаду
Власники смартфонів Xiaomі, випущених до 2017 модельного року, загалом були упевнені у їх високій надійності та якості. Це відчуття тривало аж до появи окремого суб-бренду Redmi, який поєднував традиційно високі характеристики колишніх Xiaomi із значно нижчою ціною. На жаль, саме з появою "простих" Redmi славетна якість Xiaomi стрімко впала, що призвело до їх нестабільної роботи та ускладненого користування, хоча загальний інтерфейс лишився незмінним.